Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

SOBOTA Z LIGĄ CENTRALNĄ. DO LEGNICY PRZYJEŻDŻA SPADKOWICZ Z SUPERLIGI

Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się z Sandra Spa Pogoń Szczecin. Sobotni mecz 11. kolejki Ligi Centralnej w hali OSiR przy Lotniczej rozpocznie się o godz. 15:00. Transmisja w TVCOM.pl.

Bardzo trudno wskazać jest faworyta sobotniej konfrontacji. Teoretycznie wyżej stoją akcje Pogoni, która zajmuje w tabeli 3. miejsce. Tyle że, ósma w stawce Siódemka ma raptem trzy punkty mniej. A jeśli w sobotę wygra, przeskoczy szczecinian w tabeli. Idźmy dalej.

Będziemy świadkami pojedynku spadkowicza z superligi i beniaminka Ligi Centralnej. Ale czy to, że w poprzednim sezonie Pogoń i Siódemkę dzieliły dwie klasy rozgrywkowe ma dziś jakiekolwiek znaczenie? Raczej nie. Tym bardziej, że nasz oponent po degradacji z elity przeszedł kadrową rewolucję.

W SZCZECINIE POSTAWILI NA MŁODZIEŻ

Pogoń to dziś jeden z najmłodszych zespołów w Lidze Centralnej. W obecnej kadrze szczecinian znajduje się tylko jeden zawodnik, który urodził się przed 2000 rokiem – 27-letni bramkarz Maksym Viunyk. Latem Pogoń postawiła mocno na młodość i sięgnęła po takich graczy, jak: Tristan Morawski, Adam Stępień (AZS Zielona Góra) czy Kamil Lilien (Gwardia Opole).

Kluczowe role w zespole trenera Wojciecha Jedziniaka odgrywa dziś cały zastęp utalentowanych wychowanków. Najlepszymi strzelcami Pogoni są 21-letni skrzydłowy Patryk Krok (59 bramek) i 19-letni rozgrywający Filip Wrzesiński (48 bramek).

Nowa, odmłodzona Pogoń w Lidze Centralnej radzi sobie całkiem nieźle. Z 10 meczów wygrała 6. Przegrała ze Stalą Gorzów, Padwą Zamość, Śląskiem Wrocław i Jurandem Ciechanów, co ewidentnie wskazuje na to, że jest to rywal w zasięgu podopiecznych trenera Tomasza Górecznego.

DWIE CIEKAWOSTKI

Siódemka z Pogonią nie grała ponad 10 lat! Po raz ostatni legnicko-szczecińska rywalizacja miała miejsce w sezonie 2012/2013, który zakończył się dla nas spadkiem z superligi. W listopadzie 2012 r. w Szczecinie przegraliśmy wyraźnie, bo 18:27. W rewanżu, który został rozegrany w Legnicy 3 marca 2013 r. był remis 26:26. Mecze sprzed 10 lat pamiętają obecny kapitan Siódemki, Łukasz Mazur oraz trener Pogoni, Wojciech Jedziniak, wówczas świetny skrzydłowy.

Warto przypomnieć, że byłym zawodnikiem Pogoni jest Marcin Teterycz. Nasz bramkarz w Szczecinie zaliczył 46 występów w sezonach 2017/18 i 2018/19. Przedmeczową wypowiedź Marcina Teterycza przeczytacie TUTAJ.

11. kolejka Ligi Centralnej | Siódemka Miedź Huras Legnica – Sandra Spa Pogoń Szczecin | Sobota (2 grudnia) | Godz. 15:00 | Hala OSiR przy ul. Lotniczej 52 | Bilety: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy), do lat 15 – wstęp wolny | Transmisja w TVCOM.pl.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona do 299 ze względu na niemasowy charakter imprezy.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)