Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Inwestycja w Hurasie na mecie. Jest nowa hala i kolejne miejsca pracy

Nieco ponad rok trwała budowa nowej hali produkcyjno-biurowej firmy Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych w Nowej Wsi Legnickiej, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja pochłonęła blisko 13 mln zł. Dzięki niej zatrudnienie w Hurasie znajdzie kolejnych kilkadziesiąt osób.

Uroczystość otwarcia hali miała miejsce w sobotę 10 września br. Udział w niej wzięli m.in. prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, starosta legnicki Adam Babuśka, wójt Legnickiego Pola Rafał Plezia, przedstawiciele świata biznesu, polityki, kultury i sportu. List gratulacyjny dla załogi Hurasa przesłała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a halę poświęcił ksiądz Jan Mateusz Gacek.

W ciągu ostatnich 30 lat pokonaliśmy wiele kryzysów, z każdego z nich wychodziliśmy silniejsi i odważniejsi. Dokładnie 2,5 roku temu wszyscy z przerażeniem czekaliśmy przed telewizorem na kolejne doniesienia o Covid-19 i jego potencjalnym wpływie na nasze środowisko, działania i przyszłość. Ta inwestycja jest naszą odpowiedzią na pandemiczny kryzys – mówił podczas sobotniej uroczystości Martin Huras, prezes Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych.

Martin Huras

Nowa hala jest szansą na to, żebyśmy mogli pójść do przodu, rozwijać się. Jest gwarancją utrzymania mocnej pozycji na rynku w tych trudnych czasach. Jest dla nas również okazją do nawiązania nowych partnerstw i wdrożenia kolejnych innowacji technicznych – dodał prezes Martin Huras.

– To szczęście mieć na terenie swojej gminy takiego inwestora. Wielu wójtów może nam zazdrościć takiego partnera, jak firma Huras. I nie chodzi tylko o kwestie gospodarcze, również o aspekt społeczny – powiedział Rafał Plezia, wójt Legnickiego Pola.

Do społecznej odpowiedzialności biznesu nawiązał również w swoim wystąpieniu prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski. – Martin Huras i jego współpracownicy są wzorem do naśladowania. To ludzie, którzy potrafią dzielić się z lokalną społecznością. Rozwój firmy to dobra wiadomość również dla Legnicy i naszych mieszkańców – mówił gospodarz Legnicy podczas sobotniej uroczystości.

Budowa nowej hali produkcyjno-biurowej o pow. 2,3 tys. mkw rozpoczęła się latem 2021 r. Inwestycja pochłonęła blisko 13 mln zł. W Hurasie postawiono na legnicką jakość – autorem projektu jest legnicka pracownia „Sankon” S.C. Adam i Alicja Santorowscy, wykonawcą zaś firma MKS-BUD sp. z o.o. z Legnicy. Stanęła ona tuż przy hali o pow. 3 tys. mkw otwartej w 2018 r.

Dzięki nowej inwestycji Huras zwiększy zatrudnienie. Obecnie w firmie pracuje prawie 100 osób. – Szacujemy, że w związku z nową halą zwiększymy zatrudnienie o kilkadziesiąt osób. Rekrutacja trwa już od kilku miesięcy – informuje Marek Zalewski, wiceprezes Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych.

Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych to rodzinna firma działająca w branżach: automotive, telekomunikacyjnej i medycznej. Spółka funkcjonuje na polskim rynku od 1998 r. Działalność rozpoczęła we Wrocławiu. W 2004 r. przeniosła się do Legnicy. W 2018 r. otworzyła swój pierwszy zakład w Nowej Wsi Legnickiej (gmina Legnickie Pole) na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Maszyny produkowane w Hurasie trafiają m.in. do Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Irlandii, Rumunii, Chin, Tajlandii i Singapuru.

Sobotnia uroczystość była okazją do symbolicznej inauguracji sezonu 2022/2023 piłki ręcznej. Firma Huras już od kilku lat jest bowiem tytularnym sponsorem pierwszoligowej Siódemki Miedź Huras Legnica. Specjalne statuetki (repliki złotego medalu mistrzostw Polski młodzików z br.) otrzymali sponsorzy i przyjaciele klubu: Martin Huras, Tadeusz Krzakowski, Krzysztof Duszkiewicz, Eugeniusz Cukrowicz, Magdalena Ryglicka, Wilhelmina Woźniak, Marzena Grabowska, Magdalena Skiba, Jarosław Jopkiewicz, Zbigniew Mróz, Eugen Kostowicz, Marek Zalewski, Andrzej Maciejewski, Zenon Koleśnik, Piotr Charańczuk, Andrzej Ksel, Rafał Grabowski, Robert Szymański, Tomasz Kikut, Daniel Bruchlikowski, Korneliusz Okoń i Jerzy Pawliszczy.

Przypomnijmy. Nasi szczypiorniści z logo „Huras” na koszulkach walkę na pierwszoligowych parkietach rozpoczną już 17 września br.

Sponsorzy i przyjaciele klubu w towarzystwie aktualnych mistrzów Polski młodzików