Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Siódemka Huras na podium w Świdnicy. Teo Taiwo najlepszym bramkarzem!

Drużyna chłopców Siódemki Huras Legnica wzięła udział w Memoriale Jakuba Marcinkowskiego, który został rozegrany w weekend w Świdnicy. Podopieczni trenera Tomasza Szporki zajęli 3. miejsce. Najlepszym bramkarzem turnieju został Teophilus Taiwo!

W szóstej edycji Memoriału Jakuba Marcinkowskiego rywalizowało 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych – chłopców i młodzików. Dla naszej najmłodszej drużyny turniej był świetnym przetarciem przed walką o ligowe punkty. W dwa dni drużyna trenera Tomasza Szporki rozegrała siedem meczów.

W fazie eliminacyjnej Siódemka Huras uległa 8:22 ŚKPR-owi Świdnica (2010) oraz wygrała 19:12 ze Śląskiem Wrocław, 14:11 z Orłem Opole, 13:10 z ŚKPR-em Świdnica (2011) i 24:14 z Chrobrym Żórawina.

W rundzie finałowej, w której o triumf w turnieju rywalizowały trzy najlepsze ekipy, Siódemka uległa ponownie ŚKPR-owi 15:17, a następnie 12:21 Orłowi Opole. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Orzeł, drugie ŚKPR, a nasza drużyna stanęła na najniższym stopniu podium.

 Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Bartosza Barona (Orzeł Opole), królem strzelców został Stanisław Stramek (ŚKPR), a najlepszym bramkarzem Teophilus Taiwo z Siódemki Huras. Nagrodę dla najlepszego zawodnika w naszej drużynie otrzymał Michał Makar.

Teo Taiwo – najlepszy bramkarz VI Memoriału Jakuba Marcinkowskiego

FOT. ŚKPR Świdnica